Sabina Ociepa-Mendel

prawnik zagraniczny, adwokat

Prowadzę kancelarię o profilu polsko-niemieckim. Świadczę usługi prawne dla polskich i niemieckich przedsiębiorców, reprezentuję przed sądem i wyjaśniam zawiłości dwóch porządków prawnych. Występuję również w roli bezstronnego mediatora.
[Więcej >>>]

O mnie

Prawnik zagraniczny w Polsce, niemiecki adwokat w Poznaniu, świadomy obywatel Unii Europejskiej.

Od 2009 roku prowadzę własną kancelarię bazując na trzech filarach – prawa polskiego, niemieckiego oraz europejskiego. Odkąd rzuciłam sobie takie wyzwanie, w moim życiu zawodowym nie ma na monotonii tematycznej, która w moim przypadku usypia kreatywność. Jako matka dwóch aktywnych córek, ścigająca się na duktach leśnych, w życiu osobistym na monotonię nigdy nie narzekam.

Polsko-niemieckie stosunki gospodarcze w obliczu europeizacji prawa nabierają różnych kontrastów. Staram się je odnaleźć i przełożyć na rozwiązania biznesowe, aby spełnić oczekiwania moich mandantów. W oparciu o stałe, sprawdzone i niewzruszone zasady etyczne oraz na podstawie obowiązującego prawa podążam za rozwojem naszych klientów nie zapominając o rozwoju kancelarii. Bez dobrze funkcjonującego zespołu prawników nie byłoby wysoko wyspecjalizowanej oferty na usługi prawne. Wśród gąszczu paragrafów ważny jest więc człowiek.

Globalizacja usług sprawia, że część moich klientów zna mnie tylko z głosu i fotografii; ten blog da Wam możliwość spojrzenia za kurtynę. Zapraszam zatem do lektury!

*****